BETÜL AYTEPE

BETÜL AYTEPE

BETÜL AYTEPE

1978 yılında Ankara’da doğdu. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölümü, Seramik Öğretmenliği programından mezun oldu. 2006’da Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanatta Yüksek Lisans programını tamamladı. G.Ü. Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Grafik Eğitimi alanında doktora eğitimini 2013 yılında tamamladı. 2006-2010 yılları arasında G.Ü. Mesleki Eğitim Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2010-2013 yıllarında Nevşehir Üniversitesi, Avanos Meslek Yüksekokulu Seramik, Cam ve Çinicilik programında kurucu öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2013 yılında aynı kurumda Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümünde öğretim üyesi olarak göreve başlamış ve halen aynı görevde çalışmaya devam etmektedir. Çalıştığı üniversitede, iki adet Bilimsel Araştırma Projesinde Araştırmacı olarak görev almıştır.

Erasmus Ders Verme Hareketliliği kapsamında Romanya’da West University of Timisoara Sanat ve Tasarım Fakültesinde, Seramik Bölümünde bir haftalık süreyle seramik alanında ders vermiştir.

2010 yılında Macaristan Hükümetinden (Balassi Institute) kazandığı üç aylık araştırma bursuyla International Ceramics Studio’da porselen, seramik ve cam üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir. Macaristan’da ilk kişisel sergisini açmıştır. 2016 yılında Çin Halk Cumhuriyetinden ikinci yabancı hükümetler bursunu kazanarak 4,5 ay süreyle Jingdezhen Seramik Enstitüsüne giderek porselen üzerine çalışmalar yaptı ve ikinci uluslararası kişisel sergisini orada açtı.

2010 yılında Uluslararası Kütahya Çini Sempozyumu – 1. Avrasya Seramik Kongresi kapsamında Gerçekleştirilen Kütahya Porselen 40. Yıl Seramik Yarışmasında Mansiyon ve 2009 yılında ArtForum Ankara 5. Sanat Fuarı kapsamında gerçekleştirilen “ArtForum Ankara Genç Sanatçılar Resim+Seramik Yarışmasında Seramik Dalı Başarı Ödülü kazanmıştır. Çok sayıda karma sergiye katılarak ulusal, uluslararası sempozyum ve kongrelerde düzenlenen sergilerde yapıtları sergilenmiş, bildirileri ve makaleleri yayınlanmıştır.

Eskişehir Web Tasarım

Güray Müze'ye Hoşgeldiniz...