M. BERRİN KAYMAN

M. BERRİN KAYMAN

M. BERRİN KAYMAN

1975 İzmit’te doğdu. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünde Lisans, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde, Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

1998 İzmir Rotary Kulübü Altın Testi Seramik yarışmasında “Bizim Sınıf” adlı eseriyle Özel Ödül kazandı. 2000 yılında, Türkiye Cumhuriyeti 61. Devlet Resim, Heykel, Özgün Baskı ve Seramik Yarışması Seramik Dalı’nda “Su” adlı eseriyle Başarı Ödülü, 30. The Chelsea International Fine Art Competition’da Haykel alanında, Onur Mansiyonu aldı. 2009 yılında Singapur Art Show kapsamında, Singapore Art  @ Wessex Estate Art Comunity Open Studio, Joy Clay & Art Studio’da, davetli sanatçı olarak Geleneksel Çanakkale Seramikleri üzerine, Seramik demostrasyon gerçekleştirdi. Geleneksel Çanakkale Seramikleri, Sır ve Astar bünyeleri üzerine teknolojik araştırmalar yapmış olup, Suna İnan Kıraç Vakfı Çanakkale Seramikleri Kolokyumu, XIX. Ulusal Kimya Kongresi, 3. Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumlarında sunulmuş ve yayınlanmıştır.

Ulusal ve uluslararası pek çok karma sergide eserleri sergilenmiş olup, Japonya, Singapur, Yunanistan, ABD, Bosna Hersek ve Türkiye’de kurum ve şahıs koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır. Üç Seramik, bir Metal Heykel üzerine dört kişisel sergisi bulunmaktadır.

2005 Japonya’da, Tokoname şehrinde, Geleneksel Japon seramikçiliğinde, Anagama, Noborigama fırınları ile ilgili inceleme, uygulamalı fırın inşası ve geleneksel pişirim yöntemleri üzerine çalışmalar yaptı.

2001 yılından itibaren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Heykeltıraş Yunus Tonkuş ile heykel çalışmalarına halen devam etmektedir. Hür Teşebbüs sanat grubu kurucu üyesidir. 

Görseller

Görsel
Eskişehir Web Tasarım

23 Nisan Özel Etkinliği "MüzeDen-iz Çocuk Atölyesi"