FATİH KARAGÜL

FATİH KARAGÜL

FATİH KARAGÜL

1971 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamladı. 1997 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans ve 2002 yılında Sanatta Yeterlilik eğitimlerini tamamladı.

Ulusal ve uluslararası sanatsal etkinliklerde yer aldı ve projeler gerçekleştirdi. Yaşadığı çevredeki tarihi, arkeolojik ve mitolojik değerleri ele alarak günden güne artan tahribat ve yok oluşa tepki olarak çalışmalarını gerçekleştirmektedir.  Hür Teşebbüs adlı sanat grubunun kurucusu olarak grubun İstanbul Antik Hotel Cisterna Sergi Salonu ve İzmir Kedi Kültür Sanat Merkezindeki 2 sergiye katılmıştır. ABD, Bulgaristan, KKTC, Polonya, Romanya, Singapur, Slovenya, Letonya ve Yunanistan’da sergi, bienal, kongre, sempozyum ve çalıştaylara katıldı. 4 kişisel sergi açtı. Son sergisi Hellespont, özellikle içinde bulunduğu antik Troas Bölgesi ve Çanakkale boğazını tema alarak ürettiği gre heykellerden oluşmaktadır.

Alanında 4 adet sanat ödülü bulunmaktadır. 1992-1997 yılları arasında Çanakkale Assos arkeolojik kazısında 6 dönem gönüllü restoratör olarak çalıştı.

1999 yılından itibaren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görev yapmaktadır. Lisans ve lisansüstü atölye tasarım, Teknoloji, Seramik Sanat Tarihi ve Restorasyon derslerini yürütmektedir. 

Görseller

Görsel
Eskişehir Web Tasarım

Güray Müze'ye Hoşgeldiniz...