S. SİBEL SEVİM

S. SİBEL SEVİM

ESER BİLGİLERİ;

Eserin Adı: Uygarlıklar

Yapım Yılı: 2012

Ölçüleri:35x15 cm.

Yapım Tekniği:Karışık teknik

 

 

S. Sibel SEVİM

1964 yılında doğdu. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde 1989 yılında bitirdi. 1991 yılında yüksek lisans eğitimini,1994 yılında sanatta yeterliğini Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. 2005 yılında Profesör oldu.

Hollanda, İngiltere, Letonya, Tunus, Almanya, İtalya, Küba, İspanya, Lituanya, Avusturya, Kore, Moldova, Estonya, A.B.D. Japonya, Çin, Meksika, Avustralya gibi ülkelerde sunumlar yaparak çeşitli seramik organizasyonlarına katıldı. Bu ülkelerin seramik merkezlerinde incelemelerde bulundu ve eserlerini sergiledi. 12 Kişisel sergi açtı; 90’a yakın karma sergiye katıldı ve hakkında birçok röportaj bulunmaktadır.

Seramik Dekor Teknikleri ile ilgili iki kitabı bulunan Prof. Sibel SEVİM’in makale ve bildirileri ulusal ve uluslararası dergilerde ve bildiriler kitabında yer almıştır. Yurtdışı ve yurtiçinde çeşitli resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçının seramik alanında beş ödülü bulunmaktadır. 2007-2013 yılları arası Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Prof. Sibel SEVİM halen Güzel sanatlar Enstitü Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Uluslararası Seramik Akademisi IAC ve NCECA-USA üyesidir.

 

Görseller

Görsel
Eskişehir Web Tasarım

Güray Müze'ye Hoşgeldiniz...