"ENGİN ŞAHİN KİŞİSEL RESİM SERGİSİ"

"ENGİN ŞAHİN KİŞİSEL RESİM SERGİSİ"

Engin Şahin ilk kişisel resim sergisi 15 Eylül'de Güray Müze'de sanat severler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Açılış: 15 Eylül 2023 19:00

 

Engin Şahin

1986 Uşak doğumlu sanatçı resim sanatına ilgi duymaya çocukluk çağında karakalem çalışmalar ve deneysel yağlı boya tablolar yaparak başladı. Daha sonra Uşak Güzel Sanatlar Lisesine gitmiş ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinden itibaren farklı şehirlerde 7 yıl resim öğretmenliği yapmış ve yolu İstanbu’a düşmüştür.  
Kendi yer değiştirme ve kültürel keşif yolculuğunda, içsel hakikat arayışının bir yansıması olarak multidisipliner sanat alanlarında çeşitli çalışmalar yapmış ve çeşitli karma sergilere katılmıştır. 
Sanatçının ilgilendiği sanat disiplinleri arasında;  graffity, heykel, stopmotion, video art, fotoğraf, karakalem ve yağlı boya resim çalışmaları vardır. 
Ayrıca sanatçı 2011 yılından beri profesyonel olarak dövme sanatı ile ilgilenmekte, İstanbul Beyoğlun’da ve memleketi olan Uşak’ta dövme stüdyoları bulunmaktadır. 
İlk kişisel sergisi için geçmişten günümüze yapmış olduğu karakalemlerden bazıları ve güncel olarak üzerinde çalıştığı yağlı boya eserleri ile Kapadokya Güray Müze’de açan sanatçı; güncel yağlı boya eserlerinde geleneksel Uşak halısı ve dövme sanatının detaycılığından etkilenerek, modern ve dijital dünyanın kültürel yozlaşması ve kültürün değişimi üzerine sorular sormuş, bu değişimin göstergesinde ironik olarak rönesans eserlerine gönderme yapmıştır, izleyicisine de bu konular hakkındaki ifadesini yansıtmayı ve aynı sorular üzerinde cevap aramalarını amaçlamıştır.

Eskişehir Web Tasarım

23 Nisan Özel Etkinliği "MüzeDen-iz Çocuk Atölyesi"