"KAPADOKYA RÜZGARI"

"KAPADOKYA RÜZGARI"

Güray Müze; Anadolu Uygarlıkları eserlerini günümüz sanat anlayışı ile yeniden canlandıran Erdinç Bakla’nın “Kapadokya Rüzgârı” isimli sergisini sanatseverler ile buluşturuyor.

Erdinç Bakla; seramik ve heykel sanatçısı olup aynı zamanda akademisyendir (Prof.Dr.) Eserlerini genel olarak Hitit ve Troia gibi Anadolu Uygarlıklarını konu alarak yapmıştır. Sanat hayatının ilk çalışmalarına 1960 yılında Hitit sanatının görsel sadeliğinden yola çıkarak başlamıştır. Amacı; Antik Çağ eserlerini günümüz sanat anlayışı, form ve malzemeleri ile yeniden ele alarak Türk sanatının bu şekilde kendi özünden beslenerek ilerlemesini sağlamaktır. Sanatçı, yurtiçinde 45, yurt dışında 10 kişisel sergi açmış aynı zamanda 60 dan fazla karma sergiye katılmıştır.   

Sanatçının Güray Müze’de düzenlenecek olan sergisi, Kapadokya peri bacalarından ilham alarak yaptığı pişmiş toprak heykellerden oluşmaktadır. İzleyicileri Anadolu Uygarlıklarına doğru gizemli bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanan Bakla’nın “Kapadokya Rüzgârı” isimli sergisi 15 Haziran 30 Eylül tarihleri arasında gezilebilecektir.

Görseller

Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Eskişehir Web Tasarım

Güray Müze'ye Hoşgeldiniz...